Categories Dom i ogród

Okna dachowe – zastosowanie

Okna dachowe, zwane także oknami połaciowymi, umieszczane są w dachu budynku. Obecnie stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań, wykorzystywanych w nowoczesnym budownictwie. Za ich priorytetową funkcję, uznaje się doświetlenie, a także wentylację pomieszczeń poddasza. Pozwalają promieniom słonecznym, dostać się do wnętrza, zatrzymując tym samym ciepło wewnątrz domu. Co więcej stwarzają szansę na stworzenie ciekawego i oryginalnego wnętrza. Sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak też tradycyjnych domach.

Okna dachowe- kwestie bezpieczeństwa

Szyby w oknach, prócz spełniania podstawowych zadań, powinny być w pełni bezawaryjne. Celem uniknięcia zagrażających sytuacji, należy zwrócić uwagę na to, jaką wybrane okna, posiadają klasę bezpieczeństwa. Producenci oferują pakiety szybowe, wyposażone w zewnętrzną szybę hartowaną. Gwarantuje ona wystarczającą wytrzymałość oraz ochronę, np. przed gradobiciem. Ponadto umieszczana wewnątrz szyby, folia, sprawi, że w przypadku rozbicia, kawałki szkła nie dostaną się do pomieszczenia. Kolejnym, równie istotnym aspektem, jest antywłamaniowość. Innowacyjne rozwiązania, zapewniają maksymalną ochronę przed włamaniami. Zbędne stają się wówczas dodatkowe zabezpieczenia w postaci zamków czy rolet. Uzyskujemy tym samym pewność, że mienie nie zostanie skradzione. A co najważniejsze, tego typu okna są niewiele droższe od tych standardowych, dzięki czemu można je zakupić w przystępnej cenie.

Okno dachowe- o czym pamiętać przy wyborze

Dobór i rozmieszczenie okien dachowych nie jest sprawą prostą. Należy pogodzić kilka interesów, a mianowicie nasłonecznienie, widok, wygodę obsługi, a także bezpieczeństwo użytkowania. Powinniśmy uwzględnić przede wszystkim wymiary, parametry cieplne, a także konstrukcję zespołu szybowego. Obecnie najistotniejszą cechą, jest ich szczelność. Niemniej jednak, oprócz naszych potrzeb, ważną rolę odgrywa także konstrukcja dachu, kąt nachylenia połaci oraz usytuowanie względem stron świata. Wyroby producentów różnią się nie tylko parametrami technicznymi, ale również sposobem otwierania. Z tego względu, dzielimy je na:

  • uchylne,
  • obrotowe,
  • uchylno – obrotowe,
  • obrotowe wysokoosiowe,
  • rozwieralne,
  • nierozwieralne.

Oferta okien dachowych jest szeroka. Dzięki temu, bez względu na rodzaj poddasza oraz oczekiwania klientów, do każdego pomieszczenia można skompletować odpowiedni model. Z pewnością, dobierzemy system, dzięki któremu z łatwością otworzymy i zamkniemy skrzydło, niezależnie od wysokości, na jakiej będzie ulokowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *