Categories Blog

Krótkie sukienki ślubne – tak czy nie?

Przyjęło się, że na ślub ubiera się długie szykowne suknie, które czynią z panny młodej prawdziwą księżniczkę. Jednak niektóre panie mają chęć na odrobinę ekstrawagancji i zastanawiają się czy wybór krótkiej sukienki ślubnej będzie słuszny.

Krótka kreacja na ślub

Wybierając krótkie sukienki slubne trzeba być przygotowanym na krytykę, przede wszystkim ze strony starszego pokolenia. Alternatywą jest zakup dwóch sukienek i założenie krótkiej kreacji na zabawie weselnej po oczepinach lub na poprawiny. Zaletą takich sukienek jest fakt, że pięknie eksponują zgrabne nogi i figurę. W dodatku krótkie sukienki slubne są o wiele wygodniejsze i lżejsze, a przez to idealnie pasują na ślub w upalny letni dzień. Poza tym nie możesz zapominać o tym, że to ma być twój wyjątkowy dzień. Wszystkie wybory powinny być zatem podyktowane twoimi marzeniami, pragnieniami i być zgodne z twoim wyobrażeniem ślubu i wesela. Nie inaczej jest przy wyborze sukienki ślubnej. Nigdzie nie jest powiedziane, że musisz zrobić tak jak wszyscy. Nie masz także obowiązku spełniać marzeń rodziców czy przyjaciół. Postaw w tym dniu na siebie i wybierz sukienkę ślubną odzwierciedlającą ciebie. Jeśli jest to właśnie krótka sukienka ślubna to czemu nie? Jeśli właśnie w niej czujesz się wyjątkowo i pięknie powinnaś posłuchać swojego serca i nie zważając na opinie innych dokonać samodzielnego wyboru.

Stylizacja na ślub w plenerze

Coraz więcej par młodych decyduje się na ślub w plenerze. Niezależnie od tego czy będzie to malownicza leśna polana, urokliwy, pełen kwiatów ogród czy piękna, piaszczysta plaża krótka sukienka sprawdzi się doskonale. Na pewno będzie o wiele bardziej wygodna niż klasyczna suknia. W dodatku krótkie sukienki ślubne wyglądają w takim otoczeniu bardzo dziewczęco i romantycznie. Bogactwo wzorów i fasonów sprawia, że każda panna młoda może znaleźć odpowiednią kreację dla siebie. Co raz częściej odchodzimy od starych zwyczajów, kiedy to panna młoda miała na sobie kilkanaście warstw materiałów, które ukrywały gigantyczne koło sprawiające, że wyglądała jak przysłowiowa beza. Czasem warto postawić na dziewczęcość i naturalność.

Niezwykłe sukienki ślubne

Częstym zarzutem padającym w kierunku krótkich ślubnych sukienek jest ten, że taka suknia nie podkreśla podniosłego charakteru uroczystości. Oczywiście nie zawsze jest to argument prawdziwy. Wiele zależy zarówno od samej sukienki, jak i od charakteru ślubu i wesela. Należy zauważyć, że w niektórych miejscach zbyt strojna, długa suknia wygląda wręcz groteskowo. Jeśli więc planujemy ślub w małej kapliczce, albo ślub cywilny w ogrodowej altanie, a wesele będzie miało staropolski lub rustykalny klimat to krótka sukienka może się sprawdzić doskonale. Jednocześnie wybierając taką suknię trzeba zadbać, by nie wyglądała ona wulgarnie. Dlatego świetnie sprawdzają się chociażby długie rękawy, które równoważą odkryte nogi, proste kroje, koronkowe hafty. Krótka sukienka nie jest bowiem równoznaczna z mini. Niezależnie czy wybieramy suknię do kostek czy krótką sukienkę ślubną warto zadbać o to aby wyglądała elegancko.

Nie tylko na ślub

Niezaprzeczalnym atutem, który posiadają krótkie sukienki slubne jest fakt, że fenomenalnie nadają się także na inne okazje. Podczas gdy klasyczna, długa suknia jest sukienką, którą panna młoda włoży tylko raz w życiu, krótka sukienka ślubna często, nawet bez większych zmian, sprawdzi się także w innych sytuacjach. Szczególnie jeśli dobierzemy do niej zupełnie inne, bardziej wyraziste dodatki – kolorową biżuterię i lekkie, letnie sandałki. Jeśli jesteś osobą, która nie lubi wydawać pieniędzy na rzeczy, które ubierze tylko raz i nawet w dniu ślubu nie chcesz tego zmieniać, uwierz nam, że da się tego dokonać. Krótka sukienka ślubna, również może być elegancka i zmysłowa. Kiedy będzie odpowiednio dobrana może oczarować wszystkich tak samo jak suknia do kostek.

Nie ma nic złego w krótkich sukienkach ślubnych. Nie każdy musi bowiem marzyć o długiej sukni księżniczki. To twój dzień, który zdarzy się tylko raz. Nie bój się więc postępować zgodnie z tym co podpowiada ci twoje serce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *