Grzejnik dekoracyjny stylowym elementem wnętrz

Grzejnik dekoracyjny stylowym elementem wnętrz

Dawno minęły czasy grzejników żeberkowych i żeliwnych, których jedynym zadaniem było zapewnienie ciepła w domu. W dzisiejszych czasach na równi z funkcją grzania ważny jest wygląd i design zsynchronizowany ze stylem wykończenia wnętrz w domu, mieszkaniu lub firmie. Grzejnik ma być reprezentacyjny, oryginalny i sprawiający wrażenie dopełnienia dekoracji.

Grzejniki do salonu, sypialni lub pracowni

Na rynku dostępny jest szeroki wybór grzejników w tradycyjnej formie. Coraz częściej jednak użytkownicy sięgają po grzejniki dekoracyjne, szczególnie w przypadku urządzania nowoczesnych wnętrz. Ciekawe formy, faktury i kolory kuszą oryginalnością i uruchamiają wyobraźnię. Wyodrębnił się swoisty podział grzejników, wśród których można znaleźć grzejniki pionowe, które pozwalają w pełni wykorzystać pionową wąską powierzchnię ścian, grzejniki łukowe, z których można stworzyć ciekawe aranżacje, czy nowoczesne grzejniki stojące o ciekawym wzornictwie.

Nudne, białe i toporne elementy odeszły w niepamięć zastąpione przez niebanalne dzieła sztuki techniki grzewczej. Coraz częściej spotykane są praktyki zatrudniania designerów w celu sporządzeniu projektu ciekawych ozdobnych grzejników. Pomysłowy grzejnik jest elementem stylowej dekoracji każdego rodzaju pomieszczeń, począwszy od salonu, poprzez hol na gabinecie, czy pracowni kończąc.

Grzejniki do pokoju dziecka

Pokój dziecka to przestrzeń zawsze kolorowa i radosna. Również grzejniki powinny wpisywać się w ten design. W sklepach można kupić grzejniki z nadrukiem ulubionego bohatera bajki, w kształcie domku, czy nawet różnokolorowych klocków. Kolorystyka grzejników do pokoju dziecięcego jest bardzo bogata, ponieważ występują dosłownie we wszystkich kolorach tęczy. W pokoju dziewczynki idealnie sprawdzi się delikatny ażurowy grzejnik w kolorze różowym, natomiast w pokoju chłopca panel z rysunkiem samochodu.

Grzejniki łazienkowe

Projektanci od lat prześcigają się w pomysłach dekoracji łazienkowych. Również grzejniki łazienkowe są coraz bardziej wymyślne i gustowne. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym przeważnie panuje specyficzna minimalistyczna forma sprawiająca wrażenie czystości i przestronności. Grzejniki dekoracyjne do łazienki zaskakują różnorodnością wzorów, tworząc integralną część wystroju wnętrza. W łazience nowoczesnej doskonale sprawdzi się grzejnik o skromnej formie w kształcie figury geometrycznej, prosty panel grzejący w kolorze grafitowym, lub zestaw chromowanych rurek z wieszakami na ręczniki. Tradycjonaliści mogą wybierać pomiędzy zawijasami, ozdobnymi drabinkami, czy pionową falą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *