Categories Dom i ogród

Ciekawe pomysły na aranżację tarasu

Taras jest miejscem, które wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Przy odrobinie chęci możemy stworzyć swój taras marzeń będący wyjątkowym miejscem. Jeśli przyłożymy się do tego tematu, to nasza aranżacja sprawi, że będziemy chcieli spędzać na nim każdą wolną chwilę.

Posiadacze tarasu, często stają przed trudnymi wyborami związanymi z jego aranżacją. Dostępne w sklepach produkty i materiały mogą u nas wywołać niemały zawrót głowy, przez co trudno jest się zdecydować. Dlatego podpowiadamy, o czym warto pomyśleć, zanim rozpoczniemy jakiekolwiek działania.

Taras w stylu skandynawskim

Styl jest podstawowym czynnikiem, który wpływa na wygląd urządzanej przestrzeni. Oprócz wnętrz dotyczy to również ogrodów i tarasów. Na przykład styl skandynawski jest w sam raz dla osób, które stawiają na klasykę i naturę. Decydując się na aranżację w tym stylu, powinniśmy świadomie wybierać elementy kompozycji, które cechuje klasyka i surowość w połączeniu z naturą. Mowa tu przede wszystkim o drewnie, który jest dominującym materiałem w tego typu aranżacjach. Dotyczy to zarówno podłogi, mebli, jak i pozostałego wyposażenia. Żeby zachować spójność, to na podłodze powinny znajdować się deski na balkon kompozytowe lub drewniane. Podobnie jest w przypadku mebli, lecz ciekawym pomysłem jest wykorzystanie mebli z palet, które ciekawie się prezentują w przypadku minimalistycznego wyposażenia. Dlatego nieodłącznym elementem takiego tarasu są rośliny doniczkowe lub pnące, które podkreślają naturalny charakter naszej przestrzeni.

Taras w stylu prowansalskim

Pozornie dla wielu osób na pierwszy rzut oka styl prowansalski niewiele różni się od aranżacji w stylu skandynawskim. Jest to błąd, ponieważ styl prowansalski bazuje na bieli oraz na wykorzystaniu innych materiałach oprócz drewna. Stąd widoczne są różnice dotyczące wszystkich elementów aranżacji. Na podłodze w tym stylu mogą znajdować się płytki oraz kamień, co stanowi znaczącą różnicę dla osób, które przepadają za takimi materiałami. Wśród mebli stylizowane na stare pojawia się metal oraz szkło, które mogą być wykorzystane w przypadku stolików, czy regałów, na których umieścimy rośliny doniczkowe. Inną ważną cechą stylu prowansalskiego są kolory, ponieważ dominującym kolorem jest biały oraz pastelowe odcienie. W ten sposób taras wygląda niczym z dawnych lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *