Categories Blog

Wakacje z psem – jak się do nich przygotować?

Dla każdego właściciela psa wyjazd na urlop wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji czy zabrać ze sobą ukochanego pupila. Wakacje spędzone z czworonogiem mogą okazać się wspaniałą przygodą, jednak warto się do nich dobrze przygotować. Przede wszystkim należy wybrać miejsce, które akceptuje zwierzęta. Również atrakcje turystyczne warto sprawdzić przed wyjazdem, aby nie narazić się na rozczarowanie. Na szczęście miejsca określane jako “dog friendly” w ciągu kilku ostatnich lat wyrastają na mapie Polski jak grzyby po deszczu. Dzięki temu na wyjazdy z czworonogami decyduje się coraz większa ilość wczasowiczów. O czym pamiętać planując wyjazd z psem?

Wakacje z psem – jaki nocleg będzie odpowiedni?

Wybierając bazę noclegową należy przede wszystkim pamiętać o potrzebach swojego czworonożnego kompana. Przede wszystkim należy wykonać telefon w celu upewnienia się, czy psy na pewno są akceptowane. Dobrym pomysłem może okazać się zarezerwowanie domku, lub apartamentu na parterze. Zdecydowanie prostsze będzie wtedy wyprowadzanie pupila. O zapewnie psu spokoju i bezpieczeństwa można także zadbać jeszcze przed wyjazdem. Często polecaną metodą jest wprowadzenie klatki kennelowej. Dzięki niej podczas pobytu w hotelu, zwierzak może korzystać ze swojej prywatnej, kojarzonej z domem przestrzeni. Jest to duże ułatwienie podczas wychodzenia z pokoju bez psa – po zamknięciu go w bezpiecznym miejscu nie trzeba stresować się tym, że pupil dokona w miejscu noclegowym zniszczeń. Wyjeżdżając z psem warto wybierać miejsca położne blisko natury – sprzyjające spacerom.

Jakie aktywności warto zaplanować wybierając się na urlop z pupilem?

Urlop z psem nie wyklucza praktycznie żadnych aktywności – poza zwiedzaniem muzeów i innych miejsc tego typu, gdzie zwierzaków wprowadzać nie wolno. Jednak najpopularniejsze kierunki wyjazdowe, czyli góry i morze – sprawdzą się doskonale do aktywnego wypoczynku z czworonogiem. Planując plażowanie należy zaopatrzyć się w ochronę przed słońcem w postaci parasola bądź namiotu – zwierzak nie powinien spędzić kilku godzin leżąc w upale. Jednak jeżeli będzie miał możliwość schłodzenia się w wodzie i ukrycia w cieniu – będzie czuł się doskonale. Coraz większa ilość szlaków górskich również dostępna jest dla turystów z psami. Należy jednak dokładnie zapoznać się z mapami i regulaminami parków przez które przebiegają wybrane trasy. Warto też pamiętać o dostosowaniu planowanych aktywności nie tylko do swojej kondycji, ale również psiej. Zbyt długi spacer w trudnych warunkach może niestety skończyć się niepotrzebną wizytą w gabinecie weterynaryjnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *