Categories Blog

W tych strojach napewno nie wejdzieć na imprezę w klubie

Kluby muzyczne działają w większych i mniejszych miastach. Oczywiście w większych jest ich więcej i mają wiesze zróżnicowanie. W mniejszych miejscowościach jest mniejszy wybór, jest też przeważnie nastawienie na mniej wymagającą klientele, jeśli chodzi przede wszystkim o gusta muzyczne, jak i np. zasady zachowania, selekcję, strój. Niektóre kluby uważane są po prostu za bardziej elitarne, tam jest nieco inna muzyka, jest inny klimat, starannie dobiera się osoby, które mogą tam wejść.

Selekcja nie jest ograniczana tylko do tego, czy dana osoba jest w odpowiednim wieku i czy jest trzeźwa, nie zachowuje się agresywnie itd. Tutaj ważny jest choćby np. ubiór. W różnych klubach mogą być różne wymogi co do tego. Im klub uchodzi za bardziej elitarny, tym oczywiście trudniejsi e do niego dostać. Niektóre są przeznaczone dla osób, zainteresowanych np. danym typem muzyki. Na pewno warto też zwrócić uwagę na ubiór. Tutaj bardziej przeważnie w klubach są gnębieni pod tym względem panowie, bo kobiet przeważnie jest mniej i większość jest wpuszczana, ale nie wszystkie oczywiście, także tutaj panują pewne zasady.

W tych bardziej elitarnych kubach raczej nie wypada się pokazać lub w ogóle się nie będzie wpuszczony, w stroju wyglądającym tandecie i wulgarnie, podobnie dotyczy to zachowania oraz makijażu. Na pewno więc dziewczyny w typie tipsiar, w bardzo krótkich spódniczkach, w z głębokimi dekoltami, z wulgarnym i tandetnym makijażem, w dresie, w nieodpowiednich butach, ubrane tandetnie – także nie będą wpuszczane. Także osoby poniżej 18 roku życia, choć też są selekcje wpuszczające tylko np. osoby powyżej dwudziestu czy dwudziestu kilku lat albo np. wpuszczające tylko studentów danej uczelni itd. Warto wiedzieć na ten temat, zanim się wybierzemy do jakiegoś klubu. Ogólnie jest tak, że jakieś naprawdę ścisłej selekcji nie musi być, chodzi raczej o ogólne wrażanie. Ubiór sportowy jest np. dyskwalifikujący w większości klubów, dotyczy to także np. obuwia, ubranej typu dżinsy, koszulka i adidasy w jakich sportowych barwach mogą sprawić, że taka osoba nie zostanie wpuszczona.

Większość klubów właśnie przede wszystkim na to zwraca uwagę, na to, by w stroju nie były widoczne elementy stroju sportowego, na pewno jeśli chodzi o dresy spodnie i buty adidasy np. w bardzo jasnym kolorze lub kolorowe. Wtedy taka osoba nie zostanie na pewno do większości klubów wpuszczana. Oczywiście selekcja selekcją, ale też są zasady ubierania się nie tylko po to, by mieć pewność, że nas wpuszczą. To jest impreza, więc każdy chce wyglądać ładnie i stosownie do okazji. O ile wygląd typu wulgarny makijaż i krótkie spodniczki, głębokie dekolty są odpowiedni np. na dyskotekę dla młodzieży o specyficznym stylu, o tyle osoby na poziomie, idą się bawić nie na dyskotekę, ale właśnie do klubu, po to, by unikać takich tandetnych, wulgarnych i rażących oczy widoków.

Chodzi o to, by strój był estetyczny, modny, elegancki, ale też na luzie. Czyli by faktycznie można było się świetnie bawić. Mini sukienki i mini spódniczki niekoniecznie dobrze będą się sprawdzać, chyba że w ładnych, eleganckich wydaniach, a nie wulgarnych i przesadzonych. Wiele kobiet do klubów chodzi raczej w spodniach, w dopasowanych dżinsach. Plus ładna bluzka, niekoniecznie z wielkim dekoltem. Makijaż może być wieczorowy, ale też pamiętajmy, że to nie jest impreza typu sylwester, tak więc tutaj także przesadny makijaż nie musi doskonale wyglądać, to taka bardziej zabawa na luzie. Na pewno trzeba brać pod uwagę to, że planujemy przede wszystkim tańczyć i się dobrze bawić. Strój powinien być więc swobodny i wygodny.

Wieczorowa sukienka czy koktajlowa i wysokie obcasy to nie jest najlepszy wybór. Raczej coś w stylu połączenie klasycznych spodni dżinsów, ewentualnie innych dopasowanych, z ładną, elegancką bluzką. Jeśli chodzi o buty – jeśli dana kobieta czuje się na tyle wygodnie i swobodnie w butach na obcasach jest to owszem dobry wybór, byle jednak nie były za wysokie, bo to może faktyczne i grozić kontuzjami, poza tym cała noc przetańczona w takich butach z pewnością da się we znaki, nawet kobietom przyzwyczajonym do wysokich obcasów. Na pewno niezbyt dobrze ygda dziewczyna, która ma bardzo wysokie buty, dziwne, karykaturalne, jeszcze w dodatku nie umie się w nich zupełnie poruszać. Dlatego na pewno rozsądny wybór obuwia to podstawa. Dobrze sprawdzą się klasyczne szpilki, ale różne dobrze dopasowane botki, czółenka czy baleriny. Trzeba też dobrać buty oczywiście odpowiednio do reszty stroju, by całość dobrze się komponowała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *