Categories Blog

Tanie palety z Polski do Włoch – jak i za ile?

Dla wielu firm i klientów indywidualnych Włochy to nie tylko kraj, w którym jest doskonała kuchnia, piękna pogoda i fantastyczna walory turystyczna. To także szereg możliwości biznesowych, a te sprawiają, że relacje handlowe i wymiana towarowa przynoszą coraz większe zyski. Stale rośnie eksport i import, a kurierzy regularnie dostarczają palety do Włoch. To świetna opcja dla tych, którzy nadają ładunki okazjonalnie, jak i tych, którzy na tego typu przewozach budują swój biznes. Jedni i drudzy szukają tanich, rzetelnych i szybkich przewoźników, którzy sprawnie dostarczają towary prosto do odbiorcy.

Ile kosztuje paleta do Włoch?

Aby szybko znaleźć najbardziej atrakcyjną opcję, wystarczy wypełnić formularz zamówienia, który jest dostępny online. To daje dostęp do ofert różnych przewoźników, a także pozwala dopasować usługę do swoich potrzeb. Niezwykle istotne są również koszty. Na cenę palety do Włoch wpływają więc jej podstawowe parametry takie jak waga i wymiary. Poza tym wielu kurierów szacuje również odległość, jaką przesyłka musi pokonać od nadawcy do odbiorcy, więc w formularz zamówienia wpisuje się także kody pocztowe. Klienci mogą również wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy transport materiałów niebezpiecznych ADR. Są one dodatkowo płatne, ale pozwalają zindywidualizować usługę. Popularny moduł śledzenia przesyłki natomiast nie będzie generować dodatkowych opłat. Bez problemu można więc monitorować trasę palety do Włoch.

Jak wysłać paletę do Włoch?

Na stronie brokera szybko można znaleźć najbardziej atrakcyjną opcję. Wielu klientów szuka najniższej ceny, a inni wysyłają z przewoźnikiem, do którego są już przyzwyczajeni. Możliwości jest dużo, a sam proces zamówienia jest szybki, intuicyjny oraz nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Do Włoch można wysłać ładunki na standardowych Europaletach o wymiarach 120×80 cm oraz na większych podstawach 120×100 cm. Zawsze muszą być one dopasowane do rozmiarów ładunku oraz ich ciężaru. W tym wypadku oczywiście należy zwrócić uwagę na wytrzymałość platformy. Warto również wiedzieć, że standardowe palety świetnie sprawdzają się w transporcie międzynarodowym i są respektowane przez wszystkie firmy przewozowe.

Do Włoch można wysłać paletę o maksymalnej wadze do 1200 kg i wysokości 220 cm. Większość zleceń kurier realizuje w ciągu 72 godzin. To sprawia, że usługi świetnie wpisują się w potrzeby klientów, którym zależy na czasie i na rzetelnych usługach. Ci, którzy chcą wysłać niestandardową paletę, powinni skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić indywidualne warunki, co także wiąże się ze specjalnie przygotowywaną wyceną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *