Categories Blog

Polskie pałace – Wilanów

Dla wielu z nas wycieczki po Warszawie są świetną okazją do tego, by zwiedzić pobliski Wilanów. To miejsce wyjątkowe, które przyciąga i miłośników sztuki, i tych turystów, którzy chcą w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Wilanów – niezwykły kompleks pałacowo-parkowy
Wilanów to miejsce, które do dziś kojarzone jest z królem Janem III Sobieskim. Faktycznie, to dzięki niemu w latach 70. XVII wieku w Wilanowie powstał zespół pałacowy, który zachwyca do dziś. I choć po Sobieskim urzędowali to przedstawiciele tak znanych rodów, jak Potoccy czy Braniccy, to właśnie z nazwiskiem Sobieskiego zabytek ten jest najmocniej kojarzony po dziś dzień. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po Wilanowie? Z pewnością warto zwiedzić tutejszy pałac – cenny zabytek architektury barokowej, kuszący zarówno swą formą, jak i niezwykłymi wnętrzami. Na zwiedzających czekają tu takie atrakcje, jak Galeria Portretu Polskiego czy też Gabinet Etruski. Wielkie wrażenie na zwiedzających może zrobić Wielki Pokój Karmazynowy oraz tak ciekawe pomieszczenie, jakim jest Pokój Chiński. To dzięki tym atrakcjom każdy z nas w czasie zwiedzania pałacu w Wilanowie może w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedze i na temat historii, i na temat sztuki.

Co jeszcze warto zobaczyć?
Pałac w Wilanowie może się też pochwalić pięknym i bardzo ciekawym otoczeniem. Dla wielu z nas nie lada gratką będą spaceru po parku, który otacza ową rezydencję. Ten zabytkowy park jest wspaniałym połączeniem ogrodu francuskiego z angielskim parkiem krajobrazowym. Na jego terenie czeka też wiele ciekawych dekoracji oraz obiektów, dzięki którym mieszkańcy tej rezydencji mogli w przyjemny sposób spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Do dziś turystów spacerujących po jego terenie mogą zadziwić takie obiekty, jak Oficyna Kuchenna oraz Oranżeria. Nie lada gratką jest też dawna wozownia, w której wnętrzu czeka na zwiedzających tak ciekawa placówka muzealna, jaką jest Muzeum Plakatu. To jedna z największych kolekcji tego typu na całym świecie, warto jej zatem poświęcić nieco więcej uwagi.

Wycieczki po tak niezwykłym mieście, jakim jest Warszawa, mogą się dla każdego z nas stać wyjątkową przygodą. Kto znajdzie w tym mieście tanie noclegi, ten będzie mógł zwiedzić zarówno zabytki znajdujące się w ścisłym centrum miasta, jak i te atrakcje, które czekają na jego obrzeżach. Jednym z nich jest właśnie Wilanów – niezwykły kompleks parkowo-pałacowy, na terenie którego każdy z nas spędzi wolny czas w przyjemny sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *