Categories Blog

Na co zwracać uwagę, wybierając konto osobiste?

Konto osobiste w banku to obecnie dla wielu osób absolutna konieczność. Dzięki niemu łatwo można płacić zarówno w sklepach stacjonarnych (za pomocą karty, płatności BLIK-iem, zegarkiem lub w inny sposób), jak i przez Internet, a także bez problemu kontrolować swoje wydatki, w tym ich tempo.

Korzystanie z konta bankowego jest dodatkowo bezpieczniejsze niż z samej gotówki, zwłaszcza, jeśli posiadamy spore oszczędności – nosząc je przy sobie bądź ukrywając w domu w formie gotówki narażamy się na spore zagrożenie w przypadku włamania czy napaści. Kiedy jednak już zdecydujemy się na otworzenie konta osobistego, staniemy przed dużym dylematem i możemy mieć problem z wybraniem odpowiedniej oferty. Tak więc, na co zwracać uwagę, wybierając konto osobiste? Doradzamy!

Najważniejsze aspekty konta osobistego

Wybierając konto osobiste, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na związane z nim opłaty. Najistotniejsze są takie kwestie, jak opłata za prowadzenie rachunku, za wydanie i działanie karty debetowej, za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, a także wpłatę do wpłatomatów i wypłatę z bankomatów. W zależności od tego, jakie transakcje ktoś wykonuje i gdzie często podróżuje, ważne mogą być również opłaty za przelewy zagraniczne i wypłatę pieniędzy z zagranicznych bankomatów.

Obecnie konta osobiste zostały często rozszerzone o takie aspekty, jak możliwość założenia oddzielnego rachunku oszczędnościowego, wymianę walut, usługi wielowalutowe, a nawet powiązane z kontem bankowym rachunki maklerskie.

Gdzie szukać dobrego konta osobistego?

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie konta osobiste – i to często więcej niż jedno. Na pierwszy rzut oka różnice między nimi mogą wydawać się niewielkie, co tylko jeszcze bardziej utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Dlatego też często można spotkać się z pytaniem, które konto bankowe jest najlepsze i gdzie szukać najkorzystniejszych ofert. Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszego banku w zwykłym artykule, ponieważ oferty banków są bardzo dynamiczne i za jakiś czas polecane w danej chwili konto może stać się mniej korzystne, na przykład w sytuacji, kiedy w innej instytucji pojawi się nowa, znacznie lepsza oferta.

Z tego względu bardzo przydatny będzie rzetelny i regularnie aktualizowany ranking kont osobistych, który można znaleźć na przykład tutaj: https://wujeksknerus.pl/ranking-kont-osobistych/. W takim rankingu można znaleźć kluczowe informacje, które pozwalają szybko podjąć decyzję odnośnie do tego, które konto jest najatrakcyjniejsze, bez spędzania dużej ilości czasu na analizowanie po kolei stron internetowych wszystkich działających w Polsce banków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *