Categories Blog

Jakie są zalety mieszkania na warszawskim Mokotowie?

Zdecydowana większość osób, która podjęła decyzję o zakupie własnego mieszkania, zastanawia się jaka lokalizacja okaże się najlepszym wyborem. W tym przypadku wiele zależy od charakteru i indywidualnych preferencji przyszłych domowników. O ile część osób nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego życia w ścisłym centrum miasta, tak dla innych zakup mieszkania na obrzeżach w dłuższej perspektywie okazałby się dość kosztowną pomyłką.

W Warszawie jedną z największych, a jednocześnie najpopularniejszych dzielnic jest Mokotów. Na tle pozostałych odznacza się on nie tylko doskonałym położeniem, ale także olbrzymim zróżnicowaniem dostępnych lokali i apartamentów. Przekrój budownictwa jest tam naprawdę imponujący. To właśnie tu w południowej części Stegien, przy ul. Śródziemnomorskiej 37 powstanie Nowe Południe 2. Jest to budynek wielorodzinny z widokiem, od strony północnej, na rozległy zielony skwer, a od południa – z dostępem do al. Wilanowskiej.

Jakie są zalety mieszkania na Mokotowie?

Mokotów położony jest po lewej stronie Wisły. Dzielnica ta sąsiaduje z Ochotą, Śródmieściem, Ursynowem, Włochami, Ursynowem, Wilanowem, Pragą-Południe, a także Wawrem. Niezależnie od tego, czy poruszamy się samochodem czy komunikacją miejską dojazd do centrum nie zajmie więcej niż 10 minut. Nie sposób nie wspomnieć również o doskonałym połączeniu z pozostałymi częściami miasta.

Mokotów słynie ponadto z terenów zielonych, spośród których największą popularnością cieszą się Pola Mokotowskie, a także park Arkadia. Nie sposób nie wspomnieć również o zachwycających krajobrazach, które całkowicie odbiegają od wielkomiejskiego stylu, czy ulicznego gwaru. Mowa tu m.in. o Jeziorze Czerniakowskim, czy sztucznych zbiornikach wodnych takich jak te znajdujące się np. na Polach Mokotowskich. To wymarzona dzielnica dla rodzin z dziećmi, a także miłośników i właścicieli czworonogów, którzy uwielbiają spędzać długie godziny na spacerach i eksplorowaniu nieznanych trenerów.

Wszechobecne klimatycznych kamieniczki, restauracje i knajpy przyciągają i rozkochują w sobie nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Z uwagi na to, że to właśnie na Mokotowie znajdują się główne ośrodki nauki takie Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego czy Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej czy Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, niezwykle chętnie wybierają go również studenci. Dzielnica ta odpowiada także na potrzeby najmłodszych, dzięki licznym parkom czy placom zabaw.

Mokotów cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród deweloperów! Znalezienie idealnego lokum nie powinno przysporzyć zbyt wielu problemów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *