Categories Blog

Jak wybrać szpilki?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór szpilek jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Praktycznie każda przedstawicielka płci pięknej chce, by obuwie doskonale prezentowało się na stopie. Nie można oczywiście zapomnieć o bezpieczeństwie i wygodzie. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagą przy wyborze omawianych szpilek?

Uniwersalny kolor

Czerwone szpilki uznawane są za synonim kobiecości. Wspomniany element garderoby jest również w stanie doskonale podkreślić klasę przedstawicielki płci pięknej. Paniom, które dopiero po raz pierwszy dokonują zakupu tego rodzaju obuwia, rekomendowane jest postawienie na uniwersalny, neutralny kolor. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w czarne, albo kremowe szpilki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szpilki we wspomnianych kolorach doskonale sprawdzą się do stylizacji praktycznie na każdą okazję. Panie będą miały w ten sposób szansę na oswojenie się z ich noszeniem. Godny uwagi jest również fakt, że kremowe i czarne buty świetnie będą współgrały praktycznie z każdym typem sylwetki. Ponadto zestawienie ich z właściwym kolorem rajstop pozwoli wysmuklić nogi.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru

Kolejną kwestią, którą powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze szpilek jest ich rozmiar. Warto wiedzieć, że zbyt małe obuwie może przyczynić się do powstania haluksów. W najprostszym możliwym ujęciu są to bolesne i trudne do wyleczenia zmiany na palcach. Z kolei w zbyt dużych butach kobieta nie będzie się czuła komfortowo. Godny uwagi jest również fakt, że szpilka może się zsunąć z nogi w najmniej odpowiednim momencie. Co należy zatem zrobić, by wybrać odpowiedni rozmiar szpilek? Rekomendowane jest założenie ich na stopy, a następnie przejście się po sklepie. Dzięki temu kobieta będzie mogła zweryfikować czy wybrała właściwy rozmiar. Podczas chodzenia warto zwrócić szczególną uwagę, czy przypadkiem stopa nie będzie wpadała wgłąb buta. Należy rownież sprawdzić, czy ciężar będzie przenosił się na całą stopę czy tylko na jej przednią część. Szpilki powinny być o 1 cm dłuższe od stopy.

Zadbanie o komfort i wygodę stóp

Nie można przy wyborze szpilek zapomnieć o komforcie stóp. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w buty z najwyższej możliwej jakości materiału, który będzie gwarantował przewiewność i lekkość. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się szpilki posiadające poduszki. Dzięki temu przedstawicielka płci pięknej będzie mogła zminimalizować dyskomfort w okolicach pięt i śródstopia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *