Categories Blog

Jak odpowiednio wybrać piłkę golfową?

Jak odpowiednio wybrać piłkę golfową?

Golf jest świetnym sposobem na odstresowanie się po ciężkim tygodniu pracy. Ten wymagający precyzji i umiejętności sport kojarzony jest przede wszystkim z profesjonalizmem.  Niestety wbrew publicznej opinii golf nie tylko opiera się na wiedzy i dyscyplinie, ale również prawidłowym doborze sprzętu; odpowiedni wybór piłki golfowej wpływa na osiągnięcia, dlatego dobrze jest wiedzieć, jaką wybrać na początek, oraz posiadając już większe umiejętności.

 

Piłki golfowe dla początkujących

Zaczynając przygodę z golfem, najlepiej jest postawić na dużą piłkę, która sprawdzi się na większej ilości dołków. Dodatkowym atutem będzie maksymalna twardość przedmiotu, co wpływa na redukcję spinu. Na samym początku poznawania tej dyscypliny sportowej nie posiada się jeszcze pewności co do dalszej chęci kontynuowania nauki, warto więc kupować najtańsze piłki, a dopiero z czasem zacząć inwestować w różne rodzaje.  Jeśli mimo wszystko gracz chciałby spróbować profesjonalnych piłek, to może zakupić takowe na platformach umożliwiających sprzedaż używanych produktów- należy jednak dobrze wrócić uwagę na zużycie piłki.

Wybierając idealną piłkę golfową najlepiej szukać wersji jednoczęściowej- niestety ta technologia produkcji została wyparta przez dwuczęściową. Niemniej jednak warto próbować zakupić przedmiot online, bądź zapytać o możliwość sprowadzenia w sklepach ze sprzętem golfowym.

Piłki golfowe dla zaawansowanych

Tutaj zaczyna się dużo cięższa przygoda z doborem i kupnem odpowiedniej piłki. Każda powinna być odpowiednio dopasowana do toru oraz umiejętności gracza. Najlepiej jest posiadać kilka, zupełnie innych od siebie piłek golfowych, aby móc zminimalizować prawdopodobieństwo nieposiadania odpowiedniego sprzętu względem warunków pogodowych i toru.

Twardość

Dla graczy zaawansowanych poleca się piłki golfowe posiadające największy spin i najwyższą trajektorię lotu, czyli zazwyczaj egzemplarze najmiększe. Jeśli umiejętności nie są jeszcze na samym szczycie możliwości, zaleca się postawić na normalną miękkość, która idealnie sprawdzi się podczas nauki.

Technologia produkcji

Do najbardziej precyzyjnych piłek golfowych zaliczyć można te, które wypełnione są żywicą- dzięki temu pokonują one dużą odległość, bez konieczności użycia większej ilości siły. Charakteryzują się precyzją i dokładnością. Stawiając na piłki posiadające zaawansowaną konstrukcję, należy liczyć się z możliwością szybkiego zużycia i koniecznością zakupy kolejnej.  Piłeczki golfowe najczęściej stworzone są z plastiku, gumy, balety czy żywicy. Na rynku dostępne są również piłki golfowe czterowarstwowe oraz pięciowarstwowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *