Categories Blog

Dobry adwokat od rozwodów – w czym pomoże i jak go wybrać?

 Rozwód jest bardzo trudnym doświadczeniem w życiu każdego człowieka – w szczególności, jeśli to jedna strona ponosi winę za rozpad związku. W sprawie o rozwód, obecność adwokata w sądzie nie jest wcale konieczna. Specjalista jest jednak nieocenioną pomocą, dzięki niemu zwiększa się szansa na to, że sprawa rozwodowa zostanie rozstrzygnięta w oczekiwany przez klienta sposób. Istotną kwestią jest jednak wybór odpowiedniego specjalisty, który ma zarówno obszerną wiedzę, jak i doświadczenie z zakresu prowadzenia spraw rozwodowych.

Jak wygląda pomoc adwokata w sprawach o rozwód?

Osoby decydujące się na wzięcie rozwodu, zazwyczaj nie znają się na aktualnych przepisach i nie są w stanie zaplanować swoich działań, dzięki którym możliwe będzie korzystne rozwiązanie sporu. Dobry adwokat od rozwodów ma duże doświadczenie, pozwalające mu na przygotowanie skutecznej strategii. Osoba rezygnująca ze wsparcia profesjonalisty może przegrać sprawę, zwłaszcza jeśli druga strona sporu zatrudniła już adwokata.

Adwokat pomaga w wielu kwestiach, zaczynając od tych formalnych. Co ważne, odpowiednio przygotowany pozew o rozwód jest w stanie usprawnić przebieg całego postępowania. Czynności wykonywane przez prawnika w procesie rozwodowym:

 • dokładne zapoznanie się ze stanem faktycznym i opracowanie strategii,
 • reprezentacja klienta w rozprawach sądowych,
 • przygotowaniu pozwu rozwodowego,
 • przygotowanie zażaleń oraz pozostałych pism procesowych,
 • przygotowanie wniosków o zabezpieczenie,
 • ciągły kontakt telefoniczny z klientem,
 • spotkania w kancelarii.

Dobry adwokat od rozwodów – jak go wybrać?

Aby móc otrzymać profesjonalną pomoc prawną, warto wybrać doświadczonego adwokata, który specjalizuje się między innymi w postępowaniach rozwodowych oraz sprawach rodzinnych. Dobry adwokat rozwodowy musi mieć bogate doświadczenie w kwestiach proceduralnych, ale powinien też wykazywać się empatią i zrozumieniem. Specjalista musi dokładnie opracować strategię i być gotowym, zarówno na argumenty drugiej strony, jak i obronę swojego klienta. Cechy dobrego adwokata rozwodowego to przede wszystkim:

 • empatia,
 • zaangażowanie,
 • uczciwość,
 • kontaktowość,
 • indywidualne podejście,
 • profesjonalizm.

Dobry adwokat od rozwodów – czy jest skuteczny?

Żaden adwokat nie może zagwarantować swojemu klientowi 100% sukcesu. Profesjonalista nie składa nigdy pustych obietnic, jednak może określić szanse klienta na wygraną. Zdecydowanie się na dobrego adwokata od rozwodów, który ma za sobą wiele przeprowadzonych spraw tego typu i o różnej specyfice, podnosi prawdopodobieństwo sukcesu.

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę?

Doświadczony prawnik okazuje się nieocenionym wsparciem podczas sprawy rozwodowej, zwłaszcza jeśli do ustalenia są kwestie dotyczące sprawowania opieki nad dziećmi, podziału majątku, czy też w sytuacji żądania eksmisji małżonka. Wsparcie dobrego adwokata rozwodowego jest kluczem do pomyślnego zakończenia sprawy. Pomoc prawnika poprawi też stan psychiczny klienta, zmniejszy odczuwany stres i sprawi, że wszystkie kroki prawne będą nie tylko przemyślane, ale też skuteczne. Więcej informacji można znaleźć na stronie kancelarii adwokackiej ZS Adwokaci: https://zsadwokaci.pl/oferta-dla-klienta-indywidualnego/relacje-w-rodzinie-rozwod-alimenty-separacja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *