Categories Jedzenie

O czym należy pamiętać, aranżując ogródek restauracyjny?

Odpowiednio wyposażony taras to wyjątkowa wizytówka całego lokalu – szczególnie w okresie letnim, kiedy większość klientów restauracji decyduje się na spożycie posiłku w klimatycznym ogródku. Aranżując restaurację, warto zdecydować się na estetyczne konstrukcje, które zachowają się w nienaruszonej kondycji przed długie lata. Przeczytaj, o czym należy pamiętać, planując wyposażenie ogródka restauracyjnego.

Restauracja z ogródkiem – postaw na stylowe meble ze stali

Wybierając systemy meblowe do ogródków restauracyjnych, należy zdecydować się na funkcjonalne konstrukcje o efektownym designie. Nowatorski wystrój tarasu przyciągnie uwagę przechodniów, zachęcając ich do zapoznania się z oferowanym przez lokal menu.

1.      Pergole i barierki

Dostawcy systemów meblowych produkują pergole ze stali, które pomogą w atrakcyjnym wyeksponowaniu kwiatów i dekoracji ogrodowych. Do wykonania konstrukcji fachowcy używają m.in. podkładu cynkowego i technologii lakierowania proszkowego. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja pozostaje odporna na działanie nieprzyjaznych warunków atmosferycznych.

Klienci aranżujący ogródki restauracyjne decydują się dodatkowo na kompatybilne barierki dedykowane pergolom modułowym. Warto zaznaczyć, że konstrukcje mogą zostać poddane personalizacji – specjaliści z firm meblarskich mogą nanieść na płytę grafikę, logotyp lub nazwę restauracji.

2.      Podłoga tarasowa

Aranżując ogródek restauracyjny, warto zadbać o trwałą podłogę tarasową wykonaną z wysokiej jakości drewna. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się konstrukcja z drzewa modrzewiowego. Należy również dodać, że podłogi poddawane są specjalnym procesom olejowania.

3.      Zadaszenie

W ofercie dostawców dostępne są również funkcjonalne zadaszenia zarówno w wersji ekonomicznej, jak i premium. Daszek skutecznie osłoni gości restauracji przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i opadami deszczu.

Klienci decydują się najczęściej na zadaszenie wyposażone w mechanizm umożliwiający automatyczne składanie instalacji. Warto również dodać, że akcesoria montowane są ze specjalnym spadem, który pomaga w usunięciu nadmiaru wody z konstrukcji.

W jaki sposób wytwarzane są meble ze stali?

Dostawcy mebli restauracyjnych oferują instalacje wykonane z takich tworzyw, jak m.in. stal zimnowalcowana, gorącowalcowana oraz aluminium. Co ważne, blachy wykorzystywane do produkcji instalacji sprowadzane są często od renomowanych producentów z całej Europy, m.in. Niemiec lub Włoch. Cechują się one jakościowym wykonaniem i odpowiednią gramaturą – ich grubość oscyluje najczęściej między 0.5 a 2 milimetrami.

Tworząc meble do ogródków restauracyjnych, fachowcy korzystają również z blach perforowanych oraz profili stalowych i aluminiowych.

Planujesz odświeżenie ogródka restauracyjnego Twojego lokalu? Sprawdź ofertę sklepu Icon Concept

W ofercie firmy Icon Concept dostępne są wysokiej jakości systemy meblowe do restauracji i lokali usługowych. Producent służy fachową pomocą na każdym etapie realizacji zamówienia. Co ważne, do każdego projektu przypisana jest osoba odpowiedzialna za przebieg prac. Szukasz efektownych dodatków do ogródka restauracyjnego, które przyciągną uwagę Twoich klientów? Odwiedź stronę icon-concept.pl i poznaj pełne funkcjonalności systemów meblowych od Icon Concept.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *