Jak wybrać trwały lakier hybrydowy?

Jak wybrać trwały lakier hybrydowy?

Dobry lakier hybrydowy to sposób na piękne paznokcie. Może być perfekcyjnym wykończeniem stylizacji lub podkreślać styl i osobowość. Dlatego wybór lakieru nie powinien być dziełem przypadku. Jaką hybrydę wybrać, aby kolor utrzymywał się na paznokciach przez dłuższy okres? Sprawdzamy to w poniższym artykule.

Zalety lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Ich największą zaletą, o której często wspominają użytkowniczki, jest trwałość. Dobrej klasy produkty utrzymują się na płytkach paznokci nawet powyżej miesiąca. Wpływ na trwałość, ma również kondycja płytki paznokci. Faktem jest jednak, że lakiery hybrydowe są wyjątkowo trwałe.

I bardzo różnorodne. W ofercie marek kosmetycznych można znaleźć praktycznie dowolny kolor. Zaczynając od delikatnych pasteli, poprzez konkretne kolory, aż po ogniste i wyraziste barwy. Dzięki temu łatwo wybrać odcień odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Zaletą lakierów hybrydowych jest też możliwość stosowania w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w lampę UV lub LED. Dzięki temu nie potrzeba wizyty w salonie, aby mieć pięknie wykonany manicure.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe można podzielić na trzy kategorie:

Lakiery jednofazowe

To baza, utrwalacz i pigment kolorystyczny w jednym. Wystarczy jedno pociągnięcie pędzelkiem, aby dokładnie pokryły paznokieć. Z tego powodu są chętnie wybierane przez osoby wykonujące manicure hybrydowy w domu i początkujące stylistki.

Lakiery dwufazowe

To oddzielna baza, którą należy nałożyć na początku oraz lakier. Dobrze, jeśli produkty są tej samej marki. Dzięki temu fajnie się komponują.

Lakiery trójfazowe

W przypadku lakieru trójfazowego malowanie paznokci odbywa się w trzech etapach. Najpierw należy nałożyć bazę, następnie kolorowy lakier i utwardzacz, czyli top. Dzięki temu tak wykonany manicure hybrydowy jest wyjątkowo trwały.

Konsystencja lakieru

Dobry lakier hybrydowy nie jest ani za gęsty, ani zbyt wodnisty. Dzięki odpowiedniej konsystencji dobrze rozprowadza się na płytkach paznokci. Nie zostawia smug czy zacieków, nie zalewa skórek. Jego zaletą jest też szybkość utwardzania oraz trwałość.

Pojemność lakieru

Pojemność lakieru może być podana w gramach lub mililitrach. Im większa pojemność buteleczki, tym więcej produktu.

Pędzelek do nakładania lakieru

Łatwa aplikacja lakieru to zasługa dobrego pędzelka. Końcówka musi posiadać długie, miękkie włosie. Z drugiej strony nie może być zbyt sztywna. Dzięki temu wykonanie manicure hybrydowego nie powinno sprawić trudności nawet początkującej stylistyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *