Categories Blog

Aktywność fizyczna w codziennym życiu

Zdrowie, dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, aktywność fizyczna to klucz do długiego, szczęśliwego życia. Warto zacząć o siebie dbać bez względu na wiek, porę roku, czy pogodę.

Jeśli ktoś naprawdę ma silna wolę to nic nie stoi na przeszkodzie. Z kolei ktoś, kto nie jest pewien czy ma ochotę wprowadzić aktywność fizyczną w swoje życie zawsze znajdzie jakąś wymówkę. Jeśli należysz do pierwszej grupy ludzi to już połowa sukcesu. Od dawna lekarze twierdzą, że to dzięki aktywności można zachować witalność na długie lata. Osoby aktywne, lubiące nowinki techniczne z pewnością zainteresują się urządzeniem jakim jest zegarek Polar M400. To nie jest zwykły zegarek. To prawdziwe urządzenie wielofunkcyjne. Nie łatwo jest wymienić jego wszystkie funkcje. Jest to prawdziwy rarytas dla osób aktywnie trenujących. Zapisuje do 30 godzin treningów. Może on nawet monitorować całodobową aktywność, na różnych poziomach intensywności. Nie potrzebny jest już odrębny krokomierz, gdyż ten zegarem może spełniać również taką funkcję. Zlicza pokonywane kroki między innymi na podstawie ruchów nadgarstka, ich częstotliwości oraz intensywności. Oblicza ponadto ile kalorii zostało spalonych. Prawdopodobnie to najdokładniejszy licznik na rynku, gdyż wylicza on jaką liczbę spalonych kalorii na podstawie wzrostu, wieku, masy ciała, płci jak również intensywności odbytego treningu. Funkcja ta pozwala monitorować ilość spożywanych kalorii, również pilnować aby nie przekraczać ustalonego limitu. Osoby odchudzające się powinny uzyskać ujemny bilans energetyczny, czyli spalić więcej kalorii niż się zjadło.

Funkcją, która z pewnością wzbudzi zainteresowanie jest monitorowanie jakości oraz pomiar czasu snu. Osoby które dobrze sypiają są aktywniejsze w ciągu dnia, bardziej skupione, efektywniej pracują. Dokładna analiza snu pozwoli określić w jaki sposób mają ba niego wpływ różne codzienne aktywności. Pozwoli to wyeliminować negatywnie wpływające czynniki, które zaburzają jakość snu.

Osoby wykonujące codzienne treningi docenią funkcję monitorowania konfigurowania limitów stref tętna. Istnieje możliwość ich ustawienia na trzy sposoby. Pierwszy z nich polega na tym, że wybierane są domyślne strefy, które oblicza się na podstawie maksymalnego tętna. Ponadto można również wybrać takie strefy tętna, które określa się na podstawie progowych wartości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *