Categories Biznes

Wykładzina domowa czy biurowa – co wybrać?

Wybierając wykładzinę do biura (bądź sklepu, centrum handlowego czy innego tego typu obiektu) stajemy zawsze przed sporym dylematem. Dokonanie złego wyboru będzie potencjalnie bardzo problematyczne, ponieważ wymiana wykładziny nie tylko sporo kosztuje, ale też wyłączy dane pomieszczenie z użytku przez pewien okres.

Możemy postawić na zwykłą wykładzinę, którą wykorzystuje się w domach i mieszkaniach, ale możemy też wybrać specjalną wykładzinę biurową, nazywaną również wykładziną obiektową.  Które rozwiązanie będzie bardziej korzystne? Czym różnią się od siebie te wykładziny i dlaczego wybór właściwej wykładziny ma tak duże znaczenie? Na te i inne pytania związane z tematyką wykładziny do biura odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

Czym różni się wykładzina domowa od biurowej?

Na pierwszy rzut oka wykładzina obiektowa (czyli wykładzina przeznaczona do użycia w takich obiektach, jak biura, sklepy, lotniska, urzędy i nie tylko) nie różni się znacząco od zwykłej wykładziny, którą można spotkać w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. W rzeczywistości jednak różnice między tymi dwoma typami wykładzin są znaczne, z uwagi na zupełnie inne potrzeby i wymagania ich użytkowników.

W typowym domu lub mieszkaniu przez większość czasu przebywa kilka osób, a wykładzina nie jest bardzo intensywnie użytkowana. W dużych biurach, centrach handlowych czy na lotniskach dziennie po wykładzinie mogą przejść dziesiątki, setki czy nawet tysiące osób.

Zwykła wykładzina domowa nie jest stworzona z myślą o takim obciążeniu i może go po prostu nie wytrzymać, co szybko doprowadzi do uszkodzenia podłoża i wywoła potrzebę jego wymiany. Jak wspomniano na początku, jest to kosztowne i może spowodować przestój w świadczeniu usług, z powodu którego stracimy jeszcze więcej pieniędzy. Z kolei wykładzina do biur jest przede wszystkim bardzo wytrzymała i stworzona w taki sposób, aby przetrwała nawet w wymagających warunkach.

Jakie jeszcze zalety mają wykładziny biurowe?

Specjalna wykładzina biurowa jest nie tylko wytrzymała, ale także między innymi łatwa w konserwacji. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza podczas miesięcy zimowych, w których to czasie klienci wnoszą do budynków duże ilości błota i śniegu. Dzięki temu czyszczenie jej jest szybkie i bezproblemowe, a nawet po latach użytkowania prezentuje się ona bardzo dobrze.

Nie bez znaczenia są także kwestie akustyczne. Wykładziny do biur są stworzone tak, aby jak najlepiej tłumiły dźwięki poruszania się po nich, dzięki czemu nawet przy dziesiątkach osób przemieszczających się na danym obszarze, hałas jest ograniczony do minimum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *