Categories Biznes

Książki biznesowe – które warto przeczytać?

Rozwijanie własnego biznesu wymaga nie tylko sporej wiedzy, ale również umiejętności typowo psychologicznych. Aby zwiększyć swoje szanse w biznesie, warto dużo czytać. Szczególnie rekomendowane są książki biznesowe, które poszerzają horyzonty i otwierają umysł na nowe doświadczenia. 

“Bogaty ojciec, biedny ojciec” – must have u wszystkich biznesmenów

Jeżeli interesuje Cię świat biznesu, to nie możesz pominąć książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Jest ona prawdziwą biblią dla osób, które chcą otworzyć własną firmę bądź zajmować się inwestowaniem. Książka ta została wydana przez Roberta Kiyosakiego i opowiada o drodze, jaką przebrnął Japończyk, aby odnieść sukces finansowy, Książka ta przedstawia czytelnikowi sposób myślenia, jakim należy się kierować, aby zarabiać spore pieniądze. Autor zachęca do poszukiwania ścieżki, która sprawi, że pieniądze będą pracowały dla nas, a nie my dla pieniędzy. Robert Kiyosaki w swoim popisowym dziele skupia się również na różnicach pomiędzy aktywami a pasywami, zachęcając równocześnie do inwestowania w aktywa. Jego zdaniem zrozumienie sposobu, w jaki działa ten system, jest kluczem do zarabiania dużych pieniędzy. Zdaniem ekspertów książka ta jest prawdziwym majstersztykiem i to właśnie od niej warto rozpocząć swój biznes. Zawiera ona bowiem wszystkie najważniejsze informacje, które są napisane prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. 

“Mit przedsiębiorczości” – dlaczego warto przeczytać tę książkę?

“Mit przedsiębiorczości” to idealna pozycja dla osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą. Michael Gerber w swoim dziele wyjawia tajemnice, które są głównym powodem szybkiego upadku małych firm. Autor przedstawia równocześnie najlepsze patenty, które pozwalają rozwinąć firmę i zapobiec jej upadku już w pierwszych latach działalności. “Mit przedsiębiorczości” to dość radykalna i mocna książka, jednak osoby chcące odnieść sukces w biznesie powinny się z nią zapoznać. Dzięki niej ryzyko biznesowego niewypału powinno bowiem zostać zredukowane do absolutnego minimum.

“Inteligentny inwestor” – co warto wiedzieć o tym dziele?

“Inteligentny inwestor” wydany przez Benjamina Grahama to fantastyczna książka dla osób, które marzą o inwestowaniu. Dzięki zapoznaniu się z tą lekturą możliwe jest lepsze zrozumienie ryzyka inwestycyjnego oraz poznanie najlepszych sposobów na zarządzanie swoim kapitałem. Co istotne, książka ta jest ponadczasowa, albowiem jest idealna zarówno dla osób chcących inwestować na giełdzie, jak i dla ludzi zarabiających na handlu nieruchomościami. “Inteligentny inwestor” to prawdziwe kompendium wiedzy, które powinny przeczytać wszystkie osoby marzące o finansowej niezależności i zarabianiu olbrzymich sum. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *